866631991fa3a5cb8e2b0cdf878e395f 696x365

У 2006 році колись процвітаюча в місті Карачі (Пакистан) фабрика з виробництва поліефірної нитки була закрита через світовий спад економіки, а також з-за поширення енергетичної кризи.

Дванадцять років по тому місцевий підприємець Ахмед Сохаїл перетворив верхній поверх старої фабрики з виробництва пряжі на футуристичну ферму, де капуста, розмарин і десятки інших овочів ростуть вертикально під фіолетовим світінням світлодіодів. Перша міська вертикальна ферма Пакистану – це комерційне підприємство, продукція якого поставляється в найкращі ресторани міста і супермаркети.

Використання гідропоніки, при якій рослини ростуть в живильному розчині замість традиційного грунту, і де вода безперервно рециркулює, сприяє отриманню екологічно чистих продуктів. При цьому використовується на 90% менше води, ніж в польовому сільському господарстві, не застосовуються пестициди і виключаються викиди газу, пов’язані з довгими транспортними маршрутами з сільських в міські центри – все це сприяє появі самої свіжої зелені в місті.

«У нас в 70 разів більше продукції на 1 м² в порівнянні з польовим сільським господарством», – повідомив фермер і додав, що усунення пестицидів і консервантів означає, що продукція, отримана на його вертикальній фермі, «надзвичайно корисна».

«Наявність таких установок, як вертикальна ферма, дозволяє нам вирощувати ці овочі в нашій країні протягом усього року, а потім відправляти їх на ринок», – сказав Ахмед Сохаїл.

Підприємець додав, що, якщо модель буде успішною в великих масштабах, Пакистан може почати виробляти овочі для експорту на міжнародні ринки, особливо на Близький Схід.