128080 Pyp1xc

Розроблена українськими вченими Інституту садівництва НААН садосажальна машина СПМ-1Т відрізняється високою ефективністю і зручністю в експлуатації. Продуктивність садосажальної машини становить 750 саджанців / год., її робоча швидкість 2-2,5 км/ год. Ширина посадкового борозни 16, а глибина – до 35 см.,ширина міжрядь 2,5-4 м., Відстань між деревами в ряду 0,7-2 м.

Її можна використовувати не тільки для посадки дерев, але й кущових ягідників з відстанню між рослинами в ряду не менше 0,7м.

На противагу застарілим енерговитратним агрегатам, які вивертали значні обсяги грунту і вимагали потужних тракторів, нову машину відрізняє робочий орган у вигляді сошника з наральником. Він підрізає і розгортає пласт ґрунту, піднімаючи його для утворення посадочних борозен, а після розміщення в ній саджанця повертає грунт на колишнє місце без істотного переміщення або обертання.

При такому способі утворення посадочних борозен умови для приживлення і розвитку саджанців надзвичайно сприятливі.

До відома, цієї весни в Хмельницькій області запрацювала перша в Україні лінія автоматичного висіву насіння деревних порід. Вона була випробувана на території державного підприємства «Славутське лісове господарство». Це був перший подібний досвід в країні.