Перша міська пасіка буде побудована в місті Білосток (Польща) як продовження проекту по створенню квіткових лугів. Восени 5 вуликів, в тому числі 4 антикварних, будуть встановлені на площі міста поруч з одним з торгових центрів.

Зібраний з них мед буде використовуватися владою міста в рекламних цілях. Мерія Білостоку підписала контракт з досвідченим бджолярем, завданням якого буде створення міської пасіки. Він також повинен відремонтувати чотири антикварних вулики, характерних для даного регіону. Найстарішому з них близько 100 років.

Поруч з антикварними вуликами буде встановлено один сучасний. Всі вони будуть облаштовані таким чином, щоб з міркувань безпеки до них не було прямого доступу  людей і тварин.

Навколо вуликів розкинулися квіткові луги і поля соняшнику, закладені в цьому році. Крім того, на площі з вуликами будуть висаджені фруктові дерева і чагарники, а також медоноси.

«Це хороший спосіб стимулювати бджільництво і боротися з небезпечним явищем масового вимирання цих корисних комах», – заявив мер Білостока Тадеуш Трусколаскі.

Він висловив надію, що бджоли поселяються на білостоцької пасіці на постійній основі, і аналогічні місця будуть створені і в інших містах регіону.

Якщо бджоли заселять вулики, місто очікує отримувати 10-15 кг меду від кожного вулика в наступному році. Після приготування і упаковки в невеликі контейнери, мед, зібраний таким чином, повинен використовуватися для рекламування міста, як ініціатора поширення бджільництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...