1-91-696x366

Яблуко є найбільш доступним фруктом для українського споживача, але з кожним роком все популярнішими стають банани. За 8 місяців поточного року Україна імпортувала 181,1 тис. тонн банана, загальною вартістю $102,3 млн. Такі показники є рекордними, як мінімум за останні 5 років, а в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року загальний обсяг ввезених бананів збільшився на 14%. 

«Така ситуація обумовлена ​​багатьма факторами. По-перше, банан – вже давно не є якоюсь новинкою та екзотикою для українського споживача. Сьогодні культура споживання даного фрукта в нашій країні вже на досить високому рівні, і не тільки в свіжому вигляді, але і в якості наповнювача для домашньої випічки, складової йогуртів, салатів та інших страв. Ще однією причиною збільшення споживання бананів є зростання популярності тренда «снеків». Банани, добре підходять в якості перекусів, і до того ж, їх зручніше вживати в їжу, в дорозі, школі, на роботі, або університеті», – пояснює ситуацію директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

Проте, найближчим часом можливе зростання цін на банан в Україні та світі. Останні кілька тижнів вже спостерігається істотне подорожчання цих фруктів. Подекуди закупівельні ціни на банан збільшилися в 2 рази.

Головною причиною зростання є поширення грибкового захворювання TR4 на бананових плантаціях в Еквадорі, який є світовим лідером з експорту бананів, а частка цієї країни становить 24% від усього світового експорту. Тому, поширення захворювань на плантаціях в цій країні позначиться і на ціновій ситуації в Україні.

Прогнозується, що найближчим часом ціни на банан в усьому світі та в подальшому будуть зростати.

Повідомляє EastFruit