Tehnologiya Hraneniya I Pererabotki Zerna

Майбутнє зернової галузі України – у розвитку галузі глибокої переробки зерна. Про це в своєму виступі на «Форумі зернопереробників-2019» в Одесі заявив глава холдингу VECTOR Company Group Олександр Александров. 

«На сьогоднішній день борошномельна промисловість в Україні нерентабельна, а наявний приріст експорту зерна – це не показник і не досягнення для України. Ми повинні нарощувати виробництво та експорт продукції глибокої переробки», – підкреслив експерт.

На даний час українському зерновому ринку необхідна глибока переробка для реалізації політики імпортозаміщення та посилення присутності на преміальних ринках продукції з високою доданою вартістю.

Розвиток галузі глибокої переробки зерна дозволяє підвищити забезпеченість комбікормами та дає стимул до розвитку такого сегмента тваринництва, як вирощування ВРХ, який сьогодні в Україні перебуває фактично на нулі.

Також, експерт акцентував увагу на можливих напрямах подальшого форвардно-інтеграційного розвитку виробництва продуктів глибокої переробки зерна. У їх числі він виділив виробництво модифікованих крохмалів, біохімакатів, цукрів (ГФС, сиропи), биопластика.

Наразі попит на цукр на світовому ринку оцінюється в $18 млн, на модифіковані крохмалі – в $13 млн, на біохімікати – в $8,5 млн, на біопластик -в $2 млн.

«Технології глибокої переробки зерна сьогодні досить поширені в світі. На  даний час в Росії працює 4 заводи даного профілю, в США – 21, а в країнах ЄС – 78. У Казахстані будується 2 таких заводи, в Узбекистані вже запущений завод по першому етапу. У той же час, в «зерновій» країні, якою є Україна, немає жодного подібного підприємства», – підкреслив А. Александров.

Однією з «перших ластівок» в даній галузі є українсько-болгарський проект будівництва заводу з виробництва обладнання для глибокої переробки зернових та олійних культур, ініціатором якого є VECTOR Company Group, і який планується ввести в експлуатацію в Україні в 2020-2021 роках.

Також найближчим часом буде презентована «Продовольча програма безпеки Нації», яку холдинг VECTOR Company Group розробляє спільно з ІА «АПК-Інформ» та ГО «Міжнародна асоціація переробної галузі».

Повідомляє Пропозиція