124855 Py4980 840 696x457

У селі Дудчани Херсонської області вже багато років функціонує і розвивається ПСП «Дiамант», яке одне з небагатьох на півдні України спеціалізується на вирощуванні різних сортів цибулі, його зберіганні в модернізованій холодильній камері і подальшому продажі на внутрішньому і зовнішньому ринках.

На території підприємства побудована сучасна холодильна камера для зберігання овочів, яка була запущена в роботу три роки тому. Раніше зберігання готової продукції здійснювалося на базі ТОВ «Green Team», але з часом таке зберігання стало економічно витратним і керівництво вирішило побудувати власне сховище для зберігання відсортованої продукції.

Холодильник складається з двох камер зберігання, кожна з них може зберігати до 800 тонн відсортованого продукту. За один день машини можуть впорядкувати до 550 тонн овочів.

Сортування овочів в ящики проходить повільніше, оскільки процес утруднений заміною ящиків і паузою в роботі стрічки. В камеру потрапляє лише відкалібрована цибуля розміром 4+ і вище. Зберігати цибулю можуть як насипом так і в ящиках.

Представники компанії повідомили, що побудована на підприємстві холодильна камера є універсальною, оскільки вона підходить для зберігання всіх видів овочів, оснащена вентиляційною системою, продовжує термін зберігання і покращує якість продукції.

Сортування і маркування продукції також є одним з пріоритетів підприємства. Воно суттєво впливає на подальший збут продукції, в тому числі і на експорт. Зараз на території підприємства будують нове сховище, але вже для зернових культур і закінчують збір врожаю цибулі.