Sorgo 5

Власний світовий рекорд врожайності сорго встановило ТОВ НВТ «Укрсорго» з Рокитнянського району, що на Київщині. Якщо торік на полях господарства зібрали по 14,1 т/га сорго, то цьогоріч — 18-20 т/га. Рекорд не офіційний, але високе досягнення українських аграріїв підтвердили американські партнери, оскільки у США середня урожайність цієї культури нижча рівня 14 т/га, розповідає Ярослав Бардін, генеральний директор товариства.

За словами Ярослава Бардіна, високих врожаїв вдається досягти завдяки особливій технології вирощування сорго та інших просапних культур, а також вмінню регулювати ріст бічних пагонів.

Сорго, так само, як і пшениця, має здатність до кущення, і якщо раніше основний врожай забезпечувався за рахунок центрального пагона, то за технологією Ярослава Бардіна, у певний період вегетації треба підживлювати рослини спеціальним прикореневим препаратом, що сприяє збільшенню генеративної частини бокових пагонів майже вдвічі.

Якщо до застосування цього прийому їхня вага становила 30-35 г, то зараз — 65-70 г. Саме за рахунок цього врожайність культури зросла вдвічі. Ярослав Бардін повідомив, що він одержав патент на технологію вирощування широкорядних культур, яка охоплює кукурудзу, соняшник, сорго, нут та ріпак.

Технологія передбачає вузькорядний посів твін-роу (здвоєним рядком). При цьому збільшилася площа живлення і воно стало позакореневим, витрати на нього зменшилися на 30%, але врожайність зросла на 40%. Технологія універсалізована для всіх просапних культур, обробіток, сівба проводяться тими ж агрегатами, вносяться ті ж гербіциди, інсектициди, але в різних нормах, і в різний час. Господарство планує з наступного року продавати ліцензію на використання цієї технології.

Повідомляє Landlord