Литовський хлібороб Жільвінас Спульгінас зумів зібрати щедрий врожай картоплі за допомогою шкідливої рослини, на боротьбу з якою щорічно витрачаються бюджетні кошти.

Раніше на площі, де вирощувалася картопля, ріс борщівник. Саме йому зобов’язаний фермер високим врожаєм культури.

Як виявилося, такий небезпечний сусід, як борщівник Сосновського, може зіслужити непогану службу аграріям. Вчені, які вивчали рослину в дикій природі, виявили, що він насичує грунт високоякісним перегноєм.

Цю властивість борщівника і застосував у своєму господарстві аграрій литовського походження Жільвінас Спульгінас. Хлібороб обробив кілька гектарів полів, де раніше були зарості борщівника. Він підготував грунт, виконавши дискування після бур’яну, глибоко зорав посівну площу, удобрив органікою і посадив картоплю.

Як говорить Жільвінас Спульгінас, не так давно він зібрав врожай картоплі раннього сорту «Коломбо». А в даний час займається збиранням середньостиглих сортів цієї культури. Один з них вже показав відмінну врожайність – 400 ц/га. Фермер зауважує, що особливо хороший врожай картопля показала на полях, де перед нею ріс борщівник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...