Засновник агрохолдингу «Астарта-Київ» Віктор Іванчик має намір вирішити корпоративний конфлікт з конкурентами по бізнесу, задіявши адміністративний ресурс.

Нагадаємо що в кінці 2017 року з агрофірми «Добробут», структурного підрозділу «Астарти» в Полтавській області, почали йти пайовики, незадоволені умовами співпраці з великою агропромисловою компанією. Господар якої, до речі, за даними журналу «Фокус», входить до п’ятірки найбільших латифундистів країни.

Власники земельних ділянок були незадоволені невиконанням «Добробуту» умов, на яких вони укладали з компанією договори оренди. Багато пайовиків віддавали свої ділянки фермерам, а в 2018 році, коли колишній директор «Добробуту» Олександр Коваленко, не витримавши пресингу з боку керівництва «Астарти», створив власну компанію «Партнер Агро Груп», стали переходити до нього. Ті, хто не встиг цього зробити раніше, мріють перейти в нову агрофірму зараз.

Віктор Іванчик, користуючись своїми зв’язками, ще в 2017 році зустрівся з Петром Порошенком і Юрієм Луценком, і поскаржився на проблеми, які сам, власне, створив. У 2008 році по відношенню до пайовиків і Олександра Коваленко були порушені кримінальні виробництва, пройшла маса перевірок, нещодавно були проведені обшуки в офісі та квартирах керівників «Партнер Агро Груп». Однак ніяких результатів, потрібних Віктору Іванчику: мовляв, колишній директор «Добробуту» займається рейдерством, немає. Власне, звідки їм взятися, якщо пайовики усвідомлено йшли і йдуть з остогидлої їм компанії?

Як нам стало відомо, найближчим часом Віктор Іванчик має намір спробувати вплинути на оточення нового лідера країни на черговій зустрічі співробітників Офісу Президента з представниками аграрного ринку. Юристи «Астарти» вже підготували для свого керівника докладну доповідь, в якій розписано, як малий бізнес знищує агрохолдинги, як злісно Олександр Коваленко із своїми пайовиками заважає нормальній роботі компанії, яка є великим платником податків. Хоча все відбувається з точністю до навпаки – компанія олігарха перешкоджає роботі малого та середнього агробізнесу країни і переслідує простих селян.

Необхідно підкреслити, що Віктор Іванчик діє за вже відпрацьованою ним раніше схемою, і фактично підштовхує нового Президента порушити закон – адже ані гарант Конституції, ані правоохоронні органи не є, і не повинні бути арбітрами в господарських конфліктах, які мають вирішуватися законним способом, через суд.

Рік слідства не приніс «Астарті» ніяких бажаних результатів, що говорить про повну невинність Олександра Коваленка. Полтавські правоохоронці самі зізнаються, що в цій справі немає ніякого криміналу – виключно цивільно-правові відносини. Однак, за наявною у нас інсайдерською інформацією, найближчим часом «Астартою» будуть зроблені спроби вирішити проблему в потрібному їм ключі за допомогою правоохоронних структур, використовуючи зв’язки керівництва агрохолдингу в Києві.

Але колишні пайовики і співробітники «Добробуту» налаштовані дуже рішуче. Селяни кажуть, що вони готові перекрити трасу Полтава-Кременчук, якщо «Астарта» не залишить їх у спокої і почнуться репресії. Втім, вони вірять, що справа до цього не дійде: завдяки зміні влади в країні, слідство буде проводитися чесно, без використання «телефонного права».

Нагадаємо, вранці 26 вересня в рамках кримінального провадження, ініційованого агропромисловим холдингом «Астарта -Київ » стосовно колишнього керівника власної дочірньої компанії« Добробут », пройшли масові обшуки.

Сергій Нікітін

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...