20190918

На Філіппінах пропонують місцевим жителям збирати пластикові відходи і обмінювати їх на безкоштовний рис.

Таке нововведення започаткували у рамках нової програми для боротьби із забрудненням навколишнього середовища.

До збору пластикових відходів з ентузіазмом підключаються малозабезпечені жителі сільської місцевості. Один кілограм рису на Філіппінах коштує менше долара США, але і це дорого для селян.

У селі Баянан на околицях філіппінської столиці Маніли діє програма, яка дозволяє обміняти два кілограми пластикових відходів на один кілограм рису.

«Обійшла свій район, зібрала 14 кілограмів сміття, за які я отримала сім кілограмів рису – цього вистачить, щоб тиждень годувати сім’ю, – розповідає мешканка села Баянан, дружина водія рикші і мати чотирьох дітей Вероніка Долоріко. – Наше довкілля справді брудне – і якби я могла, то я б щодня підбирала весь пластик, який валяється вздовж дороги!»

За словами голови села Баянан Андора Сан Педро, все більше місцевих жителів цікавляться програмою. «Це правильна система – тому що деякі люди сьогодні не проявляють ініціативу, якщо немає стимулу, – говорить він. – Просто потрібно якось віддячити людям за їх важку працю, і тоді ми зможемо очистити село».

Програма запрацювала в червні, а протягом серпня у селі зібрали понад 213 кілограмів відходів, які передали на подальшу утилізацію та переробку.

За оцінкою екологів, Філіппіни входять до числа країн, які викидають у Світовий океан найбільше пластику.

Повідомляє Ecotown