729 486 5cac6e409fe5f 696x464

Торговельні мережі Казахстану перестануть безкоштовно видавати покупцям поліетиленові пакети.

Як повідомив міністр екології, геології та природних ресурсів республіки Магзум Мірзагалієв, відповідний меморандум відомство уклало з національної палатою підприємців “Атамекен” і Асоціацією екологічних організацій.

“Ми вивчили досвід країн, а також нинішню ситуацію на ринку, опрацювали питання з суспільством і вирішили підписати меморандум, відповідно до якого буде вводитися поетапне обмеження на реалізацію поліетиленових пакетів, – повідомив міністр. – Пакети щільністю менше 20 мікрон, так звані “маєчки”, не будуть роздаватися безкоштовно мережами, а продаватися”.

При такому підході споживання пластику та поліетилену знижується на 30%.

“Вартість пакетів фактично вже закладена в націнку на товари в роздрібних мережах, – зазначив міністр. – Відмова від пакетів носить добровільний характер, але вона спрямована на благо екології і ми сподіваємося, що торгові мережі та магазини долучаться до цієї акції”.

Тим часом, за словами Магзума Мірзагалієва, говорити про повну заборону поліетиленових пакетів “поки передчасно”.

“Поки у нас немає гідної альтернативи, – пояснив чиновник. – У нас є виробники, які випускають біорозкладні пакети, але повністю весь ринок вони забезпечити не можуть, тому обрали поетапне обмеження”. Повну заборону, за словами міністра, може бути введено в Казахстані з 2025 року.

“Наразі вивчаємо це питання, а після того, як зрозуміємо, наскільки заходи виправдають очікування, будемо приймати остаточне рішення”, – уточнив М.Мірзагалієв.

Повідомляє Ecotown