B3031209

Нинішньої осені жителі Херсонщини заплатять за яблука не менше, ніж в сусідній Польщі. Адже оптові закупівельні ціни на ці фрукти в даному регіоні підскочили з торішніх 3-4 до 10-12 гривень за кілограм, що відповідає ринковим цінам в сусідній державі. 

Причина тому – несприятливі погодні умови та повсюдний недобір врожаю. Наприклад, у великій агрофірмі «Дніпро» села Азовське (Фрунзе) Генічеського району його збір ще не закінчився.

Однак директор аграрного підприємства Олександр Кістечок каже, що тут очікують менш половини від тієї кількості, яку вдалося виростити в минулому році (тоді врожай вийшов рекордним).

«Ціни на яблука зараз порівнюють із закупівельною ціною на картоплю, яка також зросла до дванадцяти гривень за кілограм, – резюмує Олександр Кістечок. – Однак різниця в тому, що картоплю можна виростити за три місяці, а для яблук потрібно п’ять років.

І всі ці п’ять років за деревом потрібно доглядати, боротися зі шкідниками, поливати, вкладаючи в це людську працю та гроші», – резюмує аграрій.

Повідомляє Пропозиція