Біоенергетика – ключовий сектор відновлюваної енергетики в Україні. За 2010-2017 роки його частка складає 80% від усіх відновлюваних джерел енергії.

За цей період зростання біоенергетики в країні відбувалося на 33% щорічно. Подальший прогноз – зростання в понад п’ять разів до 2035 року. Про це мова йшла під час 15-ї міжнародної конференції «Енергія з біомаси», котра нещодавно проходила Києві.

Потенціал енергетичних культур еквівалентний 8,9 млрд кубічних метрів природного газу на рік. Енергетичні культури дають сировини по 20 т/га, цикл врожайності 6-8 років. Тож за достатньої кількості сировини можуть заміщувати 20 млрд кубічних метрів газу, що дорівнює 2/3 потребам України в газі, розповів Сергій Савчук, голова Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України.

«В Україні 4 млн га малородючих земель, де можна успішно вирощувати енергетичні культури, зокрема на Рівненщині та Волині», – додав Савчук.

Україна імпортує енергоносіїв на $10,7 млрд щорічно – це 46% від усього імпорту країни у 2017 році. Наразі, за останні п’ять років в чисту енергетику України інвестовано понад 3 млрд євро.

«Агробіомаса – майбутнє біоенергетики України. Кукурудза – біоенергетична перспектива», – наголосив Георгій Гелетуха, голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України».

Повідомляє Пропозиція