630_360_1525562976-1420-1

Грузія є активним споживачем волоського горіха. Однак місцеве виробництво не може забезпечити потреби ринку, і імпорт волоського горіха в країну зростає з кожним роком. За останні 3 роки імпорт волоських горіхів в Грузію зріс майже в 3 рази та склав $5,061 млн. 

Україна експортує найбільше горіха в Грузію – 93%, потім йдуть Узбекистан – 4,1%, Киргизстан – 1,9%, Китай – 0,8% та ОАЕ – 0,2%. Проте, за очікуваннями місцевих фермерів, протягом наступних декількох років ця картина може кардинально змінитися, і кількість горіха, виробленого країною, досягне рівня, який повністю забезпечить місцевий ринок. За інформацією Міністерства захисту навколишнього середовища та сільського господарства Грузії, з 2015 року в Грузії було посаджено 1572,4 га садів мигдалю та волоського горіха, понад 60% з яких – волоський горіх.

Фермери завчасно шукають ринки реалізації своєї продукції та налаштовані дуже оптимістично. Виробник Михайло Аваліані (ТОВ «Падеми»), що розбив сад волоського горіха на 15 га в Мухрані (Мцхетський муніципалітет), за допомогою державного проекту в 2015- 2016 роках, вже в цьому році очікує отримати 6-7 тонн горіха. За його оцінками, в 2021-2022 роках в Грузії вже буде проводитися достатня кількість горіха для місцевого ринку. Що, в свою чергу, вплине і на ціни на місцевому ринку: «Те, що ціни на волоський горіх знизяться з ростом пропозиції – неминуче. Наприклад, в минулому році я продав свій горіх одному з гіпермаркетів по 28 ларі/кг ($9,6 кг), в майбутньому таких цін вже не буде».

Незважаючи на очікуване зниження цін, Михайло налаштований досить оптимістично, і вважає, що і в подальшому у нього не буде проблем зі збутом горіха: «В першу чергу, я націлений на місцевий ринок, але в подальшому буду вже працювати на експорт. «Чандлер» – популярний сорт, активний попит на який спостерігається і в Європі. Я вже веду переговори з італійськими та німецькими оптовиками». Збір волоського горіха вже почався, оптова ціна імпортного горіха коливається в межах 14-20 ларі/кг ($4-6 / кг).

А поки, згідно з офіційною статистикою, за останні три роки імпорт волоського горіха в країні збільшується, причому Україна залишається основним торговельним партнером в 2018 році, як і в 2016-2017 роках.

Повідомляє EastFruit