969ec80324fc57dfc831401eb881a3f8 Xl 696x392

Вранці 26 вересня в рамках кримінального провадження, ініційованого агропромисловим холдингом «Астарта-Київ» стосовно колишнього керівника власної дочірньої компанії «Добробут», пройшли масові обшуки.

Нагадаємо, що з початку весни 2018 року з агрофірми «Добробут», структурного підрозділу «Астарти» у Полтавській області, почали йти пайовики, укладаючи договори оренди з новою компанією «Партнер Агро Груп», яку створив колишній директор «Добробуту» Олександр Коваленко.

Керівник «Астарта-Київ» Віктор Іванчик звинуватив Олександра Коваленка у рейдерстві (ст. 206). Після того, як ознак рейдерства правоохоронці не виявили, Іванчик ініціював щодо Коваленка кримінальне провадження, за ч. 2 ст. 191, ч. 2. ст. 358 і 1 ч.. ст. 364 – розкрадання грошових коштів, підробка документів та незаконні дії державного реєстратора. Минуло вже більше року, ніяких претензій у слідчих органів до директора «Партнер Агро Груп» не знайшлося. Але ось тепер – обшуки.

– Я був на роботі, в 7.45 телефонує дружина – Саша, до нас прийшла міліція, – розповідає Олександр Коваленко. – Я поїхав додому, там чотири людини – прокурор і троє з поліції. Тут дзвінок з офісу – приїхали з обшуком. Я кажу – вибачте, мені терміново на роботу, можете почекати? Треба віддати належне, правоохоронці поводилися коректно, поставилися з розумінням, я поїхав. Приїжджаю в офіс, там у дворі вісім машин і чоловік двадцять, на чолі з прокурором Полтавської міської прокуратури. Я сказав – обшук тільки в присутності адвокатів, дочекаєтесь? Вони погодилися почекати, а я поїхав додому.

Як розповідає Олександр Коваленко, вдома в присутності понятих (сусідів директора «Партнер Агро Груп») був проведений обшук, шукали підроблені печатки і зразки додаткових угод про розірвання договорів оренди пайовиків з «Добробутом». Нічого подібного не знайшли. У той же час обшуки проходили і в квартирі заступника директора «Партнер Агро Груп» Віктора Марченка і його сина (він проживає у квартирі, записаній на батька). Підсумок – аналогічний. Обшук в офісі компанії «Партнер Агро Груп» (в присутності понятих – співробітників місцевої райадміністрації) проходив протягом шести годин, також нічого крамольного виявлено не було.

– Я запитав у прокурора: «Навіщо це все? Ви ж самі знаєте, що люди йдуть до нас добровільно». Він зам’явся: «Ви ж розумієте, це моя робота. Є кримінальне провадження, ми зобов’язані це робити», – розповідає Олександр Коваленко.

Треба зазначити, що колишній начальник прокуратури Полтавської області вже поміняв роботу – звільнений. Як і поміняв роботу Юрій Луценко, який, за деякими даними, дуже близько до серця сприймав проблеми керівника агрохолдингу «Астарта-Київ» Віктора Іванчика. Як відомо, підприємець наприкінці 2017 року в ході зустрічі аграріїв з екс-генпрокурором і Петром Порошенком поскаржився, що його компанії «Астарта-Київ», яка є великим платником податків і компанією з іноземними інвестиціями, заважають працювати. Відразу після цього, у всіх середніх і малих агропідприємств Полтавської області (конкурентів «Астарта-Київ») почалися проблеми з правоохоронними та контролюючими органами.

Залишається сподіватися, що в нових умовах компанія олігарха перестане чинити тиск як на селян, так і на підприємців, яким довіряли люди, і які, як виявилося, перейшли дорогу великому бізнесу.

Сергій Нікітін