Ya 14911 696x384

Ззідно прогнозу голови Української асоціації аграрного експорту (УААЕ) Дмитра Крошки, в найближчий тиждень очікується зниження ціни на яблуко, що обумовлено початком збору врожаю пізніх сортів і збільшенням пропозиції від дрібних виробників.

«Цей рік для фруктів і ягід виявився дуже складним через погодні умови. Пов’язано це з градом, який надзвичайно зашкодив садам. По-друге, занадто висока вологість спровокувала втрату товарної якості плодів. Через погодні умови ми дійсно зазнали втрат по раннім фруктам, і пропозиція, наприклад, з літнього яблука, було надзвичайно обмежена, що спровокувало зростання ціни і зростання попиту», – зазначив експерт.

За словами Крошки, найближчим часом очікується зниження ціни.

«Однак не всі виробники поспішають з реалізацією своєї продукції. Знаючи, що на ринку буде дефіцит якісного яблука, постараються максимально відтягувати продаж», – зауважив Дмитро Крошка.

Завдання українських виробників полягає в тому, щоб в цьому році не допустити втрат експортних позицій і залишитися стабільним партнером для іноземних компаній.

«Ми повинні перебувати на тих ринках, куди вже вийшли, і намагатися розширити географію експорту. Для експортерів головною метою повинно бути збереження репутації, яка вже склалася на міжнародному ринку. Наприклад, по яблуку ми вже торгуємося в ціні вище ніж виробники з Польщі. Нам вистачило одного року, щоб перестати конкурувати з поляками за ціною. Зараз українське яблуко торгується в ціновому сегменті розвинених країн – Франції та Італії, а польське яблуко залишається найдешевшим», — зазначає експерт.

Повідомляє AgroTimes