У жовтні до українського парламенту подадуть кілька законопроектів про викуп фермерами та працівниками державних с/г підприємств земель постійного користування.

Такі плани озвучив голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський на земельному віче в Києві. 

«Наразі існує 500 тис. га земель постійного користування, які висять у повітрі з 90-х років. Вони знаходяться поза правовим статусом і стали інструментом великого дерибану. Вартість цих земель фермери за всі ці роки виплатили. Є два варіанти вирішення питання: викуп землі у розстрочку, або безкоштовна її передача фермерам», – пояснив М.Сольський.

За словами Сольского, існує три групи земель постійного користування:

«Перша – землі площею 500 тис.га, які у 90-х без аукціонів передали фермерам. Для земель, що знаходяться в користуванні у фермерів, аграрний комітет виступає за введення пільгової процедури їх викупу протягом 5 років. Вартість земель визначатиметься згідно нормативної грошової оцінки без аукціонів чи якихось інших механізмів.

Друга група – землі постійного користування державних с/г підприємств у підпорядкуванні Аграрної академії наук, Міноборони, МінАПК та Пенітенціарної служби. Існує ініціатива направлення їх на приватизацію і часткове розпаювання.

Третя – землі постійного користування підприємств, які пішли іншим шляхом приватизації, не таким, як колгоспи (працівникам надавалися акції, а земля оформлена у постійне користування). Таких земель не багато. Вони переважно зосереджені у регіонах з розвинутим садівництвом. Підготовлено законопроект, який передбачає переведення права постійного користування цими землями у сферу регулювання майна – господарського управління чи відання», – пояснив М.Сольський.

Даний земельний законопроект з’явиться у парламенті вже наступного тижня.

Повідомляє Пропозиція