3d835e83dc5dd4aa1720c2d50e61162c M 696x464

Згідно з даними аналізу ринку насіння кукурудзи в Україні, проведеного консалтинговою компанією Pro-Consulting, в Україні кукурудза щорічно висівається в середньому на 4,5 млн. га сільськогосподарських земель. Для забезпечення посівної кампанії аграріям потрібно близько 110-140 тис. тонн насіння гібридів кукурудзи першого покоління. 

У минулі роки попит на високоякісний насіннєвий матеріал задовольнявся, в основному, за рахунок імпортних поставок, але останнім часом виробництво насіння стало динамічно розвиватися і на території України. Так, в 2018 році в країні було випущено 74,4 тис. тонн насіннєвого матеріалу кукурудзи, що на 53% більше, ніж вироблено роком раніше. За підсумками 5 місяців поточного року зростання виробництва насіння кукурудзи продовжилося та склало 17% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

«Такі вражаючі виробничі показники пояснюються тим, що провідні іноземні компанії, насіння яких раніше імпортувалися, побудували свої заводи на території України. Зокрема, в нашій країні з’явилися підприємства компаній Euralis, Maïsadour, Monsanto. Це дозволило вітчизняним споживачам скоротити закупівлі за кордоном та більше купувати насіння за національну валюту, уникаючи впливу курсових коливань на їх ціну», – пояснили аналітики компанії.

Наразі в Україні активно ведеться і селекція нових сортів кукурудзи з урахуванням природно-кліматичних умов різних регіонів нашої країни і придатних для виробництва по високо- і среднеінтенсівним технологіям. Кількість заявок на реєстрацію сортів кукурудзи від іноземних компаній в 5 разів перевищує кількість заявок від українських селекціонерів.

Однак, незважаючи на позитивні тенденції на ринку насіння, в Україні все ще часто використовується насіння внутрішньогосподарського виробництва та застосовуються сорти старої репродукції; гостро стоїть і проблема присутності на ринку контрафактного насіннєвого матеріалу.

«За результатами аналізу ринку насіння кукурудзи, в Україні можна прогнозувати стабільне та помірне зростання його обсягу в середньостроковій перспективі. Підвищення попиту на насіння буде компенсовано випереджаючим зростанням його виробництва, що дозволить зберегти цінову стабільність. Динаміка розвитку ринку насіння кукурудзи також залежить від продовження політики держпідтримки цієї галузі, ситуації в секторах споживання кукурудзи та її експорту», – підсумували експерти.

Повідомляє Пропозиція