1027409

Закупівельні ціни на зерно в нинішньому сезоні на 20–28% нижчі, ніж минулого року, при цьому вартість виробленої готової продукції для споживача не лише не змінилася, але навіть зросла. Про це  повідомив сільгосппідприємець з Одещини Євген Кіфоренко.

Сьогодні українські сільгоспвиробники не можуть отримати бажаної ціни за свою продукцію. Євген Кіфоренко наводить порівняння:

Якщо минулого року ціна пшениці 2-го класу становила 6000 грн/т, то в нинішньому сезоні – 4300 грн/т (зниження на 28,6%). При цьому вартість хліба в магазинах порівняно з минулим роком зросла – близько 12 та 15,5 грн відповідно, і планується підвищення.

Ціна на соняшник минулого року була на рівні 9800 грн/т, а сьогодні в порту – 8600 грн/т (зниження на 12,5%). За словами Євгена Кіфоренка, у районах соняшник скуповують по 8000 грн/т, з яких сільгоспвиробнику ще потрібно сплатити 20% ПДВ до бюджету. У фермера, що є фізичною особою-підприємцем, насіння соняшнику купують взагалі по 6200 грн/т. При цьому «ціна на олію ніяк не змінилася в магазинах» – відзначає аграрій.

Ціна на кукурудзу в порту – 4100 грн, з ПДВ для сільгоспвиробників, а для виробника, що є фізичною особою-підприємцем, – 3350 грн.

«І продукцію ще потрібно довезти до портового елеватора. Це ще мінус як мінімум 300 грн на тонні. – констатує Євген Кіфоренко. – Вільний ринок електроенергії призвів до того, що вартість кВт залишилася незмінною, додатково платимо за транспортування (зростання майже на 35 відсотків).Те ж саме з газом.»

З огляду на цю ситуацію підприємець ставить запитання, яке, швидше за все, є риторичним: «На кого всі ми працюємо?»