Заміна мілкого обробітку під кукурудзу на глибоку полицеву оранку супроводжується зростанням врожайності на 0,52-0,68 тонн/га.

Про це свідчать дослідження Ерастівської дослідної станції Інституту зернових культур НААН України.

Аналогічний вплив різних за інтенсивністю способів основного обробітку спостерігався в дослідному господарстві ДП «Дніпро».

Так, мірою зменшення інтенсивності розпушення ріллі від полицевої оранки до системи ноу-тілл врожайність зерна кукурудзи знизилася на 0,95 тонн/га.

Характерним для застосування мінеральних добрив на тлі різних способів обробітку ґрунту виявилося ще й те, що їх окупність приростом зерна зменшувалася з 4,6 до 2,9 кг зерна на 1 кг .

Поряд з основними елементами живлення, які впливають на кількість зерен та їх розмір, врожай зерна кукурудзи залежить і від усіх інших поживних елементів, нестача яких може обмежити ріст рослини.

Магній

Магній потрібен в період максимального росту рослини з більшою інтенсивністю споживання починаючи від стадії V5. Поглинання триває аж до моменту дозрівання, тому необхідно постійне забезпечення магнієм. У тих місцях, де магній доступний в малій кількості, його застосування буде сприяти кращому росту і більш високому врожаю.

Мідь

Рослини кукурудзи чутливі до дефіциту міді. Максимальна потреба в цьому елементі триває протягом стадії генеративного росту. Рослини вимагають відносно низького рівня міді в порівнянні з іншими мікроелементами і невелика її кількість виноситься з зібраним врожаєм.

Залізо

Рослини кукурудзи слабо чутливі до нестачі заліза і тому його дефіцит є рідкісним. Там, де все ж він має місце, особливо на пізніх стадіях росту, позакореневе підживлення може збільшити врожай кукурудзи.

Марганець

Марганець має безпосередній вплив на розвиток і ріст рослини. Він бере участь в утворенні хлорофілу і в процесах фотосинтезу, а також є каталізатором у багатьох процесах росту рослини, включаючи обмін речовин і синтез білків. Марганець більш, ніж інші поживні мікроелементи накопичується в листках і стеблі. Поглинання триває поступово протягом вегетативного росту. Листкове або ґрунтове застосування може також збільшити врожайність кукурудзи.

Цинк

Як показала велика кількість випробувань, цинк забезпечує найбільший приріст врожаю. Обробка насіння цинком має позитивний вплив на ранній ріст коренів і пагонів, а також на збільшення утворення листя. Однак високий врожай залежить також від надходження цього елементу в листя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.