Швейцарська хімічна компанія “Clariant” у ході переробки міскантусу отримав лігноцелюлозний цукор та етанол.

Переробка слонової трави у біосировину стала частиною проекту “Вирощування передових технічних культур на маргінальних землях для біоочищення”(GRACE), що фінансується Євросоюзом.

Проект з бюджетом у 15 млн євро реалізується у рамках дослідницької та інноваційної програми “Horizon 2020” Європейського Союзу.

Хорватська нафтова компанія INA, як учасник проекту, у лютому 2019 року надала “Clariant” близько 30 тонн міскантуса для переробки на завод у місті Штраубінг (Німеччина).

Для випробування INA вибрала технологію “Sunliquid Clariant”. Тести показали, що технологія “Sunliquid” (її особливості не уточнюються) підходить для переробки міскантусу в етанол і цукру – ці продукти можуть стати основою для виробництва хімічних речовин.

Керівник напрямку біопалива і похідних речовин “Clariant” Маркус Рарбах зазначив, що компанія вперше протестувала міскантус.

«Ці випробування стали важливою віхою для нас, засвідчивши ефективність технології для переробки біомаси, – пояснює керівник. – Таким чином, рослина зарекомендувала себе як сировина для виробництва лігноцелюлозних цукрів та етанолу».

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...