Світовий рейтинг тепличного виробництва очолює Китай, який має 2,7 млн га теплиць, за ним йде Південна Корея, третє місце з Іспанією ділить Туреччина, у якій площа під теплицями становить 77,2 тис. га, а дохід від тепличного виробництва – $2 млрд.

Особливості конструкції

Цікаво, що в Туреччині:
– 46% теплиць – із пластику;
– 24% теплиць – низькі тунельні;
– 17% теплиць – високі тунельні;
– 13% теплиць – зі скла.

Обсяги виробництва

За даними Інституту статистики Туреччини, у теплицях країни вирощують, 7,5 млн т онн овочів, 535 тис. тонн плодів та 1,2 млрд декоративних рослин та квітів.

Анталія є лідером країни у виробництві парникової продукції – відповідає за 47% всього тепличного виробництва в Туреччині.

Мерсін посідає 2-ге місце з часткою 20%, за ним ідуть Адана (12%) та Мугла (8%). Ці 4 міста разом забезпечують майже 87% виробництва тепличної продукції в Туреччині.

Структура виробництва

На 48% тепличних площ турецькі фермери вирощують томати;
14% – огірки;
11% – кавуни;
9% – зелений перець;
4% – баклажани;
4% – банани;
3% – цукіні;
2% – суниці.

Виробники, які вирощують продукцію відповідно до Регламенту системи тепличного реєстру, мають право звернутися до державного банку Ziraat Bank і отримати максимальний кредит у розмірі $4,5 млн зі зниженою процентною ставкою.

Крім того, будь-який інвестор, який готовий вкласти $10 млн у будівництво високотехнологічних і геотермальних теплиць у Туреччині та зобов’язується працевлаштовувати щонайменше 10 людей протягом наступних 10 років, може використовувати державні землі.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...