За останнє десятиліття виробництво овочів у КНР значно зросло, завдяки шести великим ключовим областям вирощування і сучасним тепличним технологіям. Тепер Китай може без імпорту забезпечити своєму 1,4-мільярдному населенню свіжі овочі цілий рік, попри різноманітні кліматичні умови країни.

У північному Китаї температура швидко падає восени, а ґрунт взимку замерзає, тому вирощування рослин у відкритому ґрунті неможливе протягом 5–6 місяців. Наприклад, у Мохе, найпівнічнішому китайському місті, зимові температури можуть досягати –40°С.

Але сувора погода компенсується тепличним виробництвом.  З 2006 до 2016 року площі під тепличними овочами в Китаї зростали в середньому приблизно на 107 тис. га в рік. І сьогодні будівництво нових тепличних комплексів активно триває.

Наука і технології, такі як автоматичне зрошення і вентиляція, інтелектуальні системи, котрі контролюють світло та тепло, також у рази підвищили врожайність у тепличному виробництві. Загальний річний обсяг виробництва тепличних овочів у КНР становить майже 300 млн тонн на суму понад $100 млрд.

За рахунок селекційних розробок китайські овочеві культури мають високу якість, врожайність та більш стійкі до хвороб. Тим часом фермери всієї країни скорочують використання пестицидів і добрив. Крім того, китайський уряд гарантує, що ділянки сільгосппризначення будуть використовуватися виключно під тепличні господарства.

Зміна виробничо-економічної моделі в Китаї називається структурною реформою з боку пропозиції. І, як очевидно, реформа принесла свій позитивний результат, тож у недалекому майбутньому КНР планує перейти до більш масштабних експортних поставок тепличної продукції.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...