352-696x423

У першій половині вересня ціни на молочну сировину відновили своє зростання.

Наразі молочний екстраґатунок подорожчав на 30 коп. та досяг середньої ціни по гатунку 10,5 грн/кг. Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

«Нова хвиля подорожчання сировинного молока, як і попередня, почалася на місяць раніше», – зауважив аналітик АВМ Володимир Андрієць.

Найбільше подорожчав вищий ґатунок. Його зростання склало 51 коп., а середня ціна піднялася до 9,84 грн/кг. Цей клас молока цього сезону реагував на підвищення цін останнім з усіх та характеризувався відносно млявим зростанням. Водночас зараз розрив у ціні з екстраґатунком скорочено до різниці у 66 коп. (в середньому 55-65 коп.).

Перший ґатунок додав у ціні 24 коп. та досяг 9,49 грн/кг. При цьому його різниця з вищим склала 35 коп. Середньозважена ціна трьох ґатунків встановлена на рівні 9,94 грн/кг.

Драйвером непрогнозованості на ринку ціноутворення стало поголів’я дійних корів, кількість яких продовжує скорочуватися.

«У другому півріччі відмічається посилення цієї тенденції. Недоотримання валу сировинного молока вже набуло характеру ринкового дефіциту для переробних підприємств», – підкреслив Володимир Андрієць.

Надалі ситуація залежатиме від темпів скорочення валового надходження молока на перероблення, проте ціни безмежно зростати не будуть у зв’язку з тиском світових ринків та високою конкурентністю з боку сусідніх європейських країн, зокрема Польщі.

Повідомляє AgroTimes