2-2-956x436-696x317

У цьому році в селі Чопілки (Переяслав-Хмельницький район Київської обл) на території ПП «Євросем» (підрозділ компанії «Ерідон») розпочав роботу унікальний для українського агросектору об’єкт. Це ферма для вирощування м’ясних порід великої рогатої худоби. Тут відгодовуються телята елітних порід абердин-ангус і шароле за найсучаснішими світовими технологіями. А ще у Чопілках народжується новий і перспективний бізнес-напрямок для якого відкрита майже незаповнена ринкова ніша.

Стандарти

Умови для утримання тварин на фермі в Чопілках передбачають врахування суворих міжнародних стандартів, починаючи із глибокої підстилки для тварин і вентиляції та закінчуючи раціоном. Потрібно враховувати, що худоба елітних порід тут утримуватиметься від народження до півторарічного віку. На сьогоднішній день тут нараховується понад 1100 голів ВРХ першої черги. Звісно, у планах господарів – подальше розширення потужності тваринницького комплексу.

В групі компаній «Ерідон» новий комплекс із відгодівлі м’ясних порід худоби розглядають як  вертикально-інтегрований цикл. Власник цілковито забезпечує заготівлю кормів, аби бути певними у їх якості. Слід враховувати, що корми становлять до 70% формування відгодівлі ВРХ, у перерахунку на кілограми м’яса чи літри молока. До речі, середньодобовий приріст на кожну тварину тут розраховано на рівні 1600 г.

Сукупна чисельність працівників комплексу наразі досягає 30 осіб. Майже половина з них – сучасні пастухи, які повинні із особливою обережністю доглядати за худобою. Бичків елітних порід не можна зайвий раз тривожити, лякати і тим більш лупцювати. Разом із поєднанням збалансованого поживного раціону це дає змогу отримувати ту саму славнозвісну мармурову яловичину, яку до нас привозять з-за океану і правлять за неї грубі гроші. Цей елітний продукт можна отримувати і в Україні, причому його кінцева ціна реалізації буде суттєво нижчою.

При створенні тваринницького комплексу компанія «Ерідон» потурбувалася як про наявність пасовищ для випасання маточного поголів’я м’ясних порід худоби, так і про створення належних умов утримання тварин.

Плани

На часі – спорудження комплексу для забою тварин, первинної обробки та зберігання м’яса. Тобто, поділ туш на чверті, заморожування, реалізація в Україні та глибоке заморожування із подальшою реалізацією на експорт. Другий етап переробки – це обвалювання – вакуумування продукції і подальша реалізація на ринки України.

Попри песимістичні заяви деяких агровиробників щодо нерентабельності тваринницького бізнесу в Україні, цей напрямок поступово розвивається. Не може високорозвинена аграрна країна із 42 млн орних земель та понад 40 млн населення безальтернативно завозити яловичину із Аргентини. Тим більш, що сам напрямок відгодівлі м’ясних порід ВРХ є досить різноманітним і передбачає вирощування продукції різних цінових категорій. Відносно вільна ніша на ринку передбачає можливості для отримання прибутку для всіх видів агрокомпаній.

Ще одна важлива складова, про яку слід згадати – вітчизняні фермери приходять до розуміння, що нормальний розвиток рослинницької галузі без тваринництва є набагато менш конкурентоздатним. Сівозміна із кормовими травами, внесення органічних добрив, отримання додаткового прибутку завдяки переробці вирощеного врожаю на корми – це все складові успішного диверсифікованого бізнесу, до якого прямують найкращі вітчизняні агрокомпанії.

Це явище яскраво ілюструє компанія «Ерідон», яка сьогодні готова інвестувати у найефективніші світові технології. Прикладом цього слугує тваринницький комплекс в Чопілках та інших фермах компанії.

Повідомляє Landlord