Farmwise Unveils Autonomous Vegetable Weeder 18461 696x392

Компанія FarmWise Labs Inc. (США), яка будує адаптивних роботів для сільського господарства, вклала $14,5 млн на розробку системи штучного інтелекту для автономного робота точного прополювання зелені, салатів, капусти, броколі та селери.

«Розробка роботів з прополювання FarmWise була цікавою і захоплюючою проблемою. Вона поєднувала в собі декілька областей знань, таких як машинне навчання, робототехніка та машинобудування», – повідомив співзасновник і головний технічний керівник FarmWise Томас Паломарес.

За його словами, пошук роботом центру кожної рослини є складним, але необхідним завданням для високоточного прополювання. Для цього комп’ютерний зір навчають на унікальних моделях на основі мільйонів зображень.

«Один робот FarmWise може прополювати бур’яни на посівній площі, що може прогодувати середнє місто на 400 тисяч жителів», — заявив співзасновник та генеральний директор FarmWise Себастьян Бойєр

На думку директора, роботи будуть все частіше діяти як лікарі з посівів, відстежуючи стан здоров’я та коригуючи технологічні операції відповідно до індивідуальних потреб культури на полі. Крім того, завдяки ретельному прополюванню роботами, можна відмовитися або суттєво зменшити застосування гербіцидів.