Компанія «Агроліга» (Харківська обл.) завершила будівельно-монтажні роботи теплової електростанції (ТЕС), яка буде виробляти енергію з лушпиння соняшнику. Зокрема, на ТЕС уже залили фундамент, встановили несучі конструкції та проклали комунікації.

Наразі станція перебуває на етапі монтажу основного технологічного устаткування, яке було замовлено, оплачено і вже доставлено. Паротурбінна установка в лютому проходила випробування на заводі виробника. Після підсумкового тестування турбіна була відправлена ​​в Україну і вже змонтована для перших випробувань в умовах реальної роботи.

Виробництво котлів було розбите на дві складові: частина робіт виконується в Болгарії, основна – в Україні. Керівництвом компанії вже досягнуто домовленості з однією  електропередавальною організацією та отримані найбільш вигідні технічні умови на підключення до електричних мереж.

Попередньо, термін завершення будівництва і початок вироблення електроенергії визначено на кінець 2019 року.

«Після завершення будівельних робіт буде отримано безвідходне виробництво при переробці соняшнику. Таким чином ми вносимо свою частку у вирішення екологічних проблем країни. Також компанія отримує додатковий дохід від продажу «зеленої» енергії і здатність переходу на споживання виробленої ТЕС енергії всередині підприємств групи», – підомляють у компанії.

Повідомляє AgroTimes