25-1-696x364

Ризики та можливості від запровадження ринку землі, права іноземців на придбання українських угідь, а також доступ до кредитів для малих та середніх фермерів при купівлі ділянок – такі основні питання піднімали учасники круглого столу «Земельне віче – як ринок бачить цивілізований вільний ринок землі в Україні: ризики/можливості, присутність іноземців та доступ до кредитів», що пройшов нещодавно в Києві.

Його організатором виступив активіст земельної реформи, депутат парламенту 8-го скликання Олексій Мушак. Участь у заході взяли представники влади, громадських організацій та ЗМІ.

Ринок землі в Україні сьогодні вже існує – на цьому наголосив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський. За його словами, починаючи з 2000 року, в країні вже продано “в тіні” майже 100 тис. га земельних паїв. Тож для сьогоднішньої влади при реалізації земельної реформи питання полягає в тому, «чи ми робимо цей ринок зрозумілим і прозорим, чи лишаємо таким, як він існує».

«Вибудувані правила слід перевести на іншу колію – зробити зрозумілими і прозорими», – відзначив Микола Сольський.

Голова парламентського аграрного комітету ще раз нагадав, що в Україні буде максимально переорієнтовано програми державної підтримки сільгоспвиробників – саме для того, щоб після відкриття ринку малі та середні фермери могли придбати земельні ділянки.

Зі свого боку заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький наголосив, що для спрощення доступу фермерів до кредитів на купівлю землі в Україні будуть задіяні «всі можливі ресурси».

Повідомляє Landlord