23-2

Завдяки програмі компенсації облікової ставки Кабінет Міністрів України планує знизити реальну ставку за кредитами на купівлю сільгоспземель з 17% до 3%. 

«Саме фермери зможуть отримати пільгові кредити від держави на придбання землі. Лише на 2020 рік за цим напрямком буде надано 4,4 млрд грн», — повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

За словами Висоцького це в 25 разів більше, ніж було передбачено на пільгове кредитування фермерів у 2019 році. Цього буде більш ніж достатньо для задоволення попиту аграріїв у перший рік.

Облікова ставка Національного банку України наразі становить 17%. Фактично, при залученні сільгосптоваровиробником кредиту під 20%, після компенсації облікової ставки кредит йому коштуватиме всього 3%, що є цілком європейським рівнем та дешевшим, ніж орендна плата, яку господарство вже платить.

Нещодавно Кабмін схвалив проект листа до Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) про розвиток аграрної інфраструктури та генеруванні енергії на основі біомаси на суму в $250 млн. ЄІБ повідомив Мінфін про те, що після повної оцінки проекту банк затвердив кредит у розмірі $250 млн, який на $40 млн більше від первісного плану.

Кабінет Міністрів України також дав старт реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна-Європейський союз». Він буде сприяти експорту електроенергії до ЄС та інтеграції об’єднаної енергетичної системи України з європейською енергосистемою. 

На переговорах в Німеччині українська делегація домовилася про початок спільної розробки маршрутної карти з інтеграції енергосистеми України в енергосистему Європи (ENTSO-E). Це дозволить отримати для українського ринку «електроенергетичний безвіз».

Повідомляє Пропозиція