Компанія «Бестер» (Київська область) займається вирощуванням осетрів та виробляє чорну ікру класичним забійним методом у власному ікорному цеху.

Нещодавно «Бестер» уклала контракт на постачання чорної ікри власного виробництва до США. До цієї країни вже відправлено дві партії ікри. Про це розповів директор і співвласник компанії Юрій Яременко.

«США – не лише великий, але й досить вибагливий ринок. Американська компанія відкрила спеціально під наш бренд окрему фірму», – уточнив директор.

Обсяги експорту чорної ікри до США поки незначні – це десятки кілограмів, – зазначив Юрій Яременко. – Витрати наразі більші, ніж зиск.

«Бестер» експортує чорну ікру другий рік. Так, у 2018 році були поставки цієї продукції до Франції, Іспанії, Греції, Італії. Цього року відправляли запліднену ікру для відтворення рибних ресурсів до Вірменії.

Наразі частка експорту чорної ікри в компанії складає 5% від загального обсягу продажів. Але в планах – збільшити її до 50%, підкреслив Юрій Яременко.

Чорна ікра – цінний харчовий продукт, що містить різні вітаміни (А, група В, C, E, D), макро- та мікроелементи (кальцій, фосфор, селен та інші), незамінні амінокислоти та омега-3 ненасичені жирні кислоти.

Існує поширений міф про надзвичайну користь чорної ікри для профілактики та лікування багатьох захворювань. Тим не менш, більшість елементів та сполук, що містяться в чорній ікрі, можливо отримати і з інших доступних харчових джерел, а надзвичайно висока вартість чорної ікри навряд чи дасть змогу споживати її в кількості, достатній для задоволення потреби в таких сполуках.

Чорна ікра є одним з найдорожчих продуктів, що отримуються з видів, що мешкають у дикій природі. Станом на початок 2019 року найдорожча чорна ікра – отримана з білуги – коштувала в Україні близько 2000$ за кілограм. Друга за вартістю – ікра осетрів – коштує від 600 до 1000$ за кілограм. Кілограм ікри стерляді коштує від 200 до 600$. Для прикладу, кілограм слонової кістки майже вдвічі дешевший за ікру білуги.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.