На екофермі «Стодола» (м.Первомайськ, Миколаївська обл.) зібрали перші 50 кг  екзотичного для нашої країни овоча – “cucamelon”, або мексиканського кавунового огірка (по-науковому – мелотрія).

За словами засновника компанії Яна Островського, збирати цей овоч – досить нелегка справа, оскільки він росте в густих ліанах.

Господарство вирощує мексиканський кавуновий огірок в невеликих кількостях у тестовому режимі вже другий рік. Вирощують в різних умовах, використовуючи відкритий і закритий грунт, через розсаду і прямий висів.

Фермер зазначає, що врожайність мелотрії цього року краща, ніж торік але є ще над чим працювати. Наприклад, цього року багато рослин втратили через ураган з градом, тому прийняли рішення наступного року вирощувати овоч лише в теплиці.

«Продукцію з мексиканського кавунового огірка поки що не продавали, випробовуємо різні маринади і возимо на виставки за кордон, вивчаю ринок та попит на даний продукт», – зауважив Ян Островський.

«Стодола» планує виставляти свій продукт на міжнародних виставках Anuga і Biofach.

«Якщо буде реальний інтерес на мелотрію, на наступний рік ризикну на більші обсяги. Місця для подібної екзотики достатньо», – додав засновник «Стодоли».

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...