23-1-696x412

У фермерському господарстві «Подільська марка» (Хмельницька область) на товарне зерно зазвичай сіють першу та другу репродукції.

Про це повідомив головний агроном господарства Віталій Лігоцький. За його словами, третю репродукцію вже не сіють, оскільки врожайність, порівнюючи з елітою, може знизитися до 10%.

Насіннєвий матеріал «Подільська марка» обробляє регуляторами росту, щоб вкоротити друге міжвузля (31-32 фаза), а пізніше вносять ще раз для вкорочення стебла. Регулятори росту (морфорегулятори) у прямому та переносному сенсі скорочують важкий шлях до високих врожаїв. Вони впливають на фізіологічні процеси рослин через затримку синтезу або дію гормонів росту (ауксинів та гіберелінів).

Результатом їхнього застосування, окрім вкорочення довжини соломини та підвищення її жорсткості, є також перерозподіл поживних речовин у рослині, що сприяє закладці більшої кількості продуктивних стебел та підвищенню індивідуальної продуктивності рослин.

Віталій Лігоцький також додав, що поточний рік видався дощовитим і в результаті у господарстві мали проблеми з поширенням різного виду іржі, септоріозу, а по колосу – ще й фузаріозу.

Оскільки існує високий ризик, що хімікати не спрацюють і можна значно втратити на врожайності, в господарстві закуповують тільки оригінально фунгіциди і ті, в дієвості яких переконалися на власному досвіді.

Повідомляє AgroTimes