Rastitelnie Zhiri Ponyatie I Spisok Produktov Pitaniya 696x466

За останні 20 років в Україні побудовано 64 переробних комплексів в олійно-жировій галузі. Галузь розвинулась настільки сильно, що завадити подальшому її розвитку просто не можливо. Таку думку висловила Ольга Трофімцева, колишня в.о. Міністра аграрної політики та продовольства Україні під час міжнародної конференції Black Sea Oil Trade 2019. 

Трофімцева висловила сподівання, що українська олія буде виходити на нові ринки та збільшувати свою присутність на ринках 190 країн світу. «Насіння ріпаку користується попитом, тому є певна конкуренція між самим зерном і олією. Запровадження ринку землі матиме важливе значення. Мораторій скасовувати потрібно, але поетапно, з обмеженнями і детальними розрахунками, світовий досвід показує, що такі рішення потребують громадських дискусій, тому що питання включає багато аспектів, включаючи розвиток сільських територій. Всі чекають досить довгий час. Ми відчуваємо по інвестиціям в АПК, що український виробник починає «притримувати» гроші в очікуванні вільного ринку, а це гальмує розвиток галузі».

Степан Капшук, генеральний директор Асоціації «Укроліяпром» зазначив, що кожен завод – це 100 млн інвестицій. «За роки незалежності в Україні побудовано 64 переробних підприємств в олійно-жировій галузі. Всього в галузь за 20 років інвестовано понад $350 млн. Заводи модернізуються, встановлюються лінії по рафінації та дезодорації. Експорт сирої олії – вчорашній день. Сьогодні можна сміливо говорити, що у нас немає заводів рівня 20-річної давності. До того ж ми енергонезалежні, адже лузгу можна використовувати як альтернативний вид палива. Набирає оберти високоолеїнова олія і ми тут теж не останні», – підкреслив директор «Укроліяпром».

За словами Степана Капшука за підсумками минулого маркетингового року буде вироблено 6,4 млн тонн олії, 6 млн тонн – підуть на експорт. Загалом в світі виробляється близько 10 млн тонн олії, тобто Україна займає 60% світового експорту.

За різними прогнозами врожай соняшника цього року складе 14-14,5 млн тонн, соняшнику зібрано вже 1,4 млн тонн, ріпаку – близько 3,1-3,2 млн тонн.

«Соя вистрелила – зібрали 4,5 млн тонн, з них 2 млн тонн переробили, це вдвічі більше, ніж минулого року», – додав Капшук.

Повідомляє Пропозиція