Догляд за посадками картоплі — це комплексний підхід, що включає застосування агротехнічних і хімічних засобів, спрямований на боротьбу зі шкідниками, хворобами і бур’янами. Найбільш значні втрати врожаю картоплі в період вегетації відбуваються через розвиток фітофторозу, а останні декілька років у багатьох регіонах спостерігається сильний розвиток альтернаріозу та фомозної гнилі.

Джерелами інфекції фомозної гнилі картоплі (гангрени) є уражені бульби і рослинні рештки в ґрунті, де гриб може зберігатися до трьох років.

Основне зараження бульб даним патогеном відбувається в період збирання і транспортування картоплі, а розвиток хвороби – в період зберігання. Відповідно,  досить важливо обробити насіннєвий матеріал перед зберіганням, застосовуючи препарати на основі карбендазиму (Колфуго Супер Колор) та тіабендазолу (Віст, шашки насипні, 10-50 г/тонна).

Досить ефективними є фунгіцидні обприскування в період вегетації для зниження поширення гангрени у сховищах. Загальна кількість фунгіцидних обробок залежить від сприйнятливості сорту до фітофторозу (чипсові зазвичай більш чутливі, ніж столові) та погодних умов. У середньому робиться 5–7 фунгіцидних обробок. Насіннєві посадки слід обробляти інтенсивніше, до 9–11 разів (за наявності поливу), додаючи до кожної обробки інсектицид для контролю попелиць і цикад, переносників вірусів та фітоплазми.

Для підвищення врожайності, подолання несприятливих умов або при необхідності отримати бульби однорідного розміру застосовується препарат Ізабіон, 1–2 л/га (до 3 разів за сезон).

У підвищенні стійкості рослин велику роль також відіграють мікроелементи, зокрема мідь, бор та марганець.

Внесення мікроелементів у ґрунт значно підвищує стійкість картоплі проти фомозу, фітофторозу та багатьох інших хвороб.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.