В майбутньому обприскування за допомогою безпілотників може стати такою ж буденністю, як персональний комп’ютер. 

Сьогодні агропромисловий комплекс активно реагує на високоточне землеробство, оскільки фермерам пропонуються додатки для вибіркової прополки і обприскування, засновані на штучному інтелекті, що дозволяє знизити обсяги агрохімії. І, на подив багатьох, інновації впроваджують навіть невеликі фермери в Азії, що зіштовхуються з нестачею робочої сили. Хоча впровадження безпілотників ще обмежене, але це перспективний напрямок, де провідними ринками є Японія та Китай.

Китайська технологічна компанія DJI заявляє, що в цьому році під її управлінням перебувають мільйони гектарів, і немає ніяких сумнівів в тому, що ця технологія буде замість ранцевого обприскування.

Близько 70% рису в Японії перебуває “під захистом” дронів, а обсяги коштів захисту рослин суттєво скорочуються. 

Багатонаціональні корпорації також позначили свою присутність на ринку безпілотників для сільського господарства. Bayer Japan і виробник безпілотних літальних апаратів XAG співпрацюють в області прикладних інновацій, включаючи склади ультранизького обсягу і спеціалізовані допоміжні речовини для розпилення з дронів.

Компанія Adama співпрацює з Tactical Robotics для розробки патентованого обладнання, а Sumitomo співпрацює з виробником безпілотників Nileworks за підтримки державного та приватного інвестиційного фонду на суму близько 17 мільйонів доларів. 

Звичайно, зміна агропрактик не відбувається миттєво – безпілотники не замінять традиційні методи для більшої частини світу, поки виробники не дадуть їм солідну ємність, тривалий термін служби батареї і надійність – характеристики, які необхідні для обробки великих площ. Але багато компаній вже підійшли дуже близько до цієї реальності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.