У Польщі планують побудувати дві сонячні електростанції потужністю 600 МВт та 500 МВт відповідно.

Перший проект на території колишніх вугільних шахт у гміні Пшикона, Турекського повіту Великопольського воєводства буде реалізовувати Польський інвестиційний фонд.

Відповідна угода була нещодавно підписана компанією Energia Przykona (підрозділ Варшавської NeoInvestments) та китайською Sinogy Electric Engineering, яка в свою чергу залучить до реалізації проекту європейського стратегічного партнера – швейцарську компанію AG.

Розташована на заході Польщі сонячна станція генеруватиме близько 630 ГВт-год на рік, зазначають у Energia Przykona. Розробники проекту розраховують отримати схвалення на підключення до мереж вже у жовтні, а екологічні дозволи – у першому кварталі 2020 року.

«Це найкращий спосіб використати потенціал території, де видобуток корисних копалин викликав значне скорочення грунтових вод, забезпечуючи численні переваги як в економічному, так і в екологічному плані», – зазначив головний операційний директор Energia Przykona Яцек Русецький.

Другу СЕС потужністю 500 МВт побудує комунальна компанія Polska Grupa Energetyczna (PGE) для однієї з найбільших енергоємних компаній країни – виробника міді і срібла KGHM Polska Miedź.

З річним споживанням близько 2,5 ТВт-год гірничодобувна компанія перетворилася на другого за величиною споживача електроенергії у Польщі після державних залізниць.

Сонячну станцію встановлять на території шахти.

“Це дозволить одному з найбільших виробників міді і срібла у світі купувати енергію безпосередньо у групи PGE,- зазначають у компанії. – Фотоелектричні проекти повинні бути реалізовані PGE і KGHM у формулі спільного підприємства, що охоплює розробку, будівництво та експлуатацію заводів”.

Ще одна енергетична компанія і вугільна шахта, Tauron Polska Energia SA, наприкінці серпня оголосила про встановлення наземної сонячної електростанції на невикористовуваних майданчиках.

До 2030 року PGE планує збільшити потужності сонячної енергетики до 2,5 ГВт. Наразі підрозділ відновлюваної енергетики компанії, PGE Energia Odnawialna, володіє і управляє невеликою сонячною станцією у місті Жари, а також 14 вітряними електростанціями, 29 гідроелектростанціями і чотирма гідроакумулюючими станціями.

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...