Minjust Selyany 696x364

У Полтавській області пайовики масово розривають договори оренди землі через кабальні умови, які нав’язує їм керівництво компанії «Добробут», що входить до скандально відомого агрохолдингу «Астарта-Київ».

На сьогоднішній день, через непродуману фінансову та соціальну політику, агрохолдинг «Астарта-Київ» вже втратив близько 10% свого земельного банку, а кількість обурених пайовиків, небажаючих продовжувати співпрацю з несумлінним агрохолдингом, зростає кожен день.

Але як виявилося на практиці, пайовикам розірвати договори з «Добробутом» не так просто.

У середині серпня, 47 пайовиків-пенсіонерів звернулися в центральний офіс «Добробуту» із заявами про припинення співпраці та розірвання договорів оренди їх земельних наділів.

Незабаром після цього селяни отримали від представників фірми відповідь: «Сім додаткових угод зареєстрували, але решту зареєструвати технічно неможливо».

Пайовики звернулися до юристів з метою розібратися, що відбувається з їх землею і чому проводити дії в держреєстрі раптом стало «технічно неможливо».

Як з’ясувалося, державний реєстратор Олег Камуз, не повідомивши власникам землі, без належних документів самовільно вніс запис про зупинення розгляду заяв про державну реєстрацію майнового права на земельні ділянки, мотивуючи свої дії начебто поданою з боку представників «Добробуту» заяви про намір пайовиків продовжити з їх агрофірмою договори оренди.

Запідозривши підроблення та маніпуляції з системою держреєстру з боку держреєстратора Олега Камуза в інтересах «Добробуту», пайовики негайно подали скаргу на незаконні дії у Головне територіальне управління юстиції в Полтавській області.

1 258657 Dnfo4d1p

Чиновники з юстиції оперативно відреагували на заяву потерпілих пайовиків, і їх скарга щодо незаконних дій держреєстратора була задоволена, а самого держреєстратора 29 серпня відсторонили від роботи строком на один місяць.

2 692044 Vjacofcb

«Агрохолдинг «Астарта-Київ», вже не вперше вдається до подібних дій», – каже керівник юридичної компанії «ЮрАгроЗахист» Олександр Шевчик.

Ще в минулому році, за клопотанням «Добробуту», Жовтневим районним судом Полтави був накладений арешт на 9409 земельних ділянок. Як на землю тих, хто вийшов з агрофірми, так і на тих, хто залишився.

У свою чергу, селяни вийшли на мітинг, приїхали представники ЗМІ та на наступний день прокуратура закрила справу , а суд зняв арешт із земельних наділів.

Але вже через кілька тижнів, коли галас вщух, справу реанімували, і ось вже більше року триває досудове розслідування.

Можна тільки здогадуватися, чому прокурор змінив свою думку…

Сьогодні селяни налаштовані дуже рішуче і обіцяють перекривати траси, у разі, якщо ситуація не зміниться. Кажуть, що, якщо буде потрібно, готові виїжджати на Київ під Адміністрацію Президента.

Ось тільки не зрозуміло, невже взаємини великого агрохолдингу з пайовиками-власниками землі, більшість з яких є людьми похилого віку, повинні обов’язково вибудовуватися через мітинги, суди і звернення в правоохоронні органи.

Сергій Нікітін

Джерело: korupciya.info