У світі існує величезна безліч культурних сортів садових яблунь, які відрізняються кольором, формою, розміром і смаковими якостями плодів.

Попередником знаменитих на весь світ яблук «Чорний діамант» спочатку був сорт «Хуа Ніу», який раніше був виведений новозеландськими селекціонерами. Після того, як сортові саджанці цієї рослини були завезені до Китаю, місцеві садівники, завдяки особливим кліматичним умовам і сучасним технологіям вирощування змогли значно поліпшити характеристики цього сорту.

Завдяки роботі китайських фермерів і унікальним природним факторам, яблука придбали рідкісний темно-фіолетовий колір шкірки і приємну текстуру. Крім того плоди виявилися кориснішими, оскільки в них міститься більше вітамінів, цукрів, макро- і мікроелементів. При цьому вони мають соковитий смак.

За зовнішнім виглядом дозрілі яблука нагадують діамант, тому їм було присвоєно ім’я «Чорний діамант». Справа в тому, що яблуневі сади були спочатку розміщені в районі Тибетського високогір’я на висоті від 3100 до 3500 метрів над рівнем моря, де існує досить відчутний перепад денних і нічних температур. При цьому рослини отримують максимальну кількість ультрафіолету, завдяки чому і набувають унікальне темне забарвлення плодів.

Яблуні «Чорний діамант» виявилися невибагливими і демонструють чудову стійкість до заморозків. Крім того, вони не потребують запилення комахами і практично не пошкоджуються комахами-шкідниками.

Перший яблуневий сад був закладений садівниками Тибету ще в 2011 році. Його площа склала близько 50 гектарів. Вже через чотири роки 20 000 дерев дали близько 50 000 кілограмів стиглих плодів. Однак з цим сортом не все так просто. Справа в тому, що лише близько 30% отриманого врожаю має прийнятий за стандарт темно-фіолетовий колір плодів, тому загальна кількість сортових яблук не така велика, а витрати на дистрибуцію досить високі. Тому китайські маркетологи вирішили продавати ці яблука в обмеженій кількості і вивели їх в окрему групу ексклюзивних продуктів VIP-класу. Реалізуються вони поштучно і розміщуються в спеціальній подарунковій упаковці, що містить від 6 до 8 плодів.

Вартість одного яблука становить від $ 7 до 20. Реалізація доспілих плодів починається в жовтні і триває близько двох місяців. При цьому виробникам і дистриб’юторам вдалося створити на ринку значний ажіотаж, оскільки основні продажі яблук «Чорний діамант» відбуваються за попереднім замовленням і передоплатою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...