26 12 2016 05 44310 Large 696x348

На Волині пасічник Микола Гінайло винайшов спосіб, як відкачувати мед і не страждати від укусів бджіл. Крім того, бджоляр виводить нові, неагресивні породи бджіл. Він займається розведенням бджіл уже 12 років і, окрім власного господарства, працює також на пасіках Шацького національного парку.

Чорна німецька – одна із найспокійніших порід бджіл, яку розводить Микола Гінайло. 

Бджоли цієї породи, як правило, нарощують силу до цвітіння липи,  гречки і ефективно використовують головний медозбір. Володіють більшою за інші породи, постійністю до використання в процесі медозбору певних рослин.

Іноді зі значним запізненням перемикаються з гірших медоносів на кращі. Пилок і нектар можуть збирати до самих заморозків. Принесений нектар складають спочатку у верхньому корпусі (магазині), а потім вже в розплідному.

Під час медозбору бджоли здатні відбудовувати багато стільників. При слабкому надходженні нектару у вулик значна частина корму витрачається на розвиток сім’ї, тому по виходу товарної продукції вони відстають від інших порід.

Медова печатка «суха», тобто між закладеним в комірки медом і восковою кришечкою є повітряний прошарок. Такі стільники із медом мають гарний товарний вигляд. Середня медопродуктивность бджіл цієї породи — 30 кг товарного меду у рік з однієї сім’ї, у сприятливі роки може досягати до 100 кг. Також ця порода збирає багато прополісу.

Микола Гінайло виводить нові породи методом схрещування. Тож нині на своїй пасіці має кілька порід бджіл. Також бджоляр має свої секрети, як уникнути укусів комах. Зокрема, коли доводиться працювати з вуликом, спочатку застосовує спеціальний пристрій – димар. Тоді бджоли не жалять.

Повідомляє Landlord