564321

В дельті в’єтнамської річки Меконг німецькі інженери мають намір побудувати мережу ферм з вирощування риби та креветок і накрити їх сонячними панелями.

Проект “подвійного використання землі” SHRIMPS розробили науковці Інституту сонячних енергетичних систем  Фраунхофера (Німеччина), відомого своїми ідеями щодо інтеграції “зеленої енергетики” в сільськогосподарські процеси.

«Зараз ферми з розведення риб і креветок накривають куполами з міркувань екологічної та санітарної безпеки, створюючи свого роду “теплиці”, що захищають процес від хвороб, які переносяться тваринами і птахами, – зазначають науковці. – А наші агропромислові комплекси з «сонячними» дахами дозволять збільшити ефективність використання території на 40%».

Згідно з попередніми розрахунками, сонячна електростанція потужністю 1МВт на креветочній фермі дозволить зменшити викиди СО2 на 15 тисяч тонн на рік і скоротить споживання води на 75%.

Принцип монтажу генеруючих електроенергію сонячних панелей над аграрними об’єктами відомий з 80-х років під назвою «агрофотовольтаїка».