Original 696x464

За 15 років існування в Україні мораторію на продаж землі  його продовжували 7 разів. Ця застаріла практика ставить нас в один ряд з такими країнами, як Куба, Венесуела, Демократична Республіка Конго. Водночас запровадження ринку землі відкриває для держави низку економічних можливостей.

Хоча про переваги відкриття ринку землі вже говорилося багато разів, однак існує багато опонентів, які продовжують наполягати на продовженні земельного мораторію.

З огляду на це директор з розвитку бізнесу “EOS Crop Monitoring” О.Сакаль нагадав про основні перспективи, які відкриває для української економіки запровадження ринку землі.

Зростання ціни на землю

За останні три роки ціна на сільгоспугіддя знизилася в середньому на 25%, що частково зумовлено відсутністю здорової конкуренції. Введення відкритого і раціонального ринку землі сприятиме збільшенню вартості земельних ділянок.

Зростання потоку інвестицій

Те, що земля фактично стане відкритим білим активом, зумовить зниження банками процентних ставок. Отримавши високоякісну заставу у вигляді земельних ділянок, банки зможуть спрямувати кошти на довгострокове фінансування всіх секторів економіки.

Значне прискорення зростання ВВП

З відкриттям ринку землі очікується прискорення зростання ВВП 0,6–1,6%, тобто від $0,7 до $1,5 млрд, що на тлі загальних показників 2−3% матиме потужний вплив на економіку.

Виведення ринку землі із тіні також сприятиме появі нових гравців і посиленню конкуренції, що дасть поштовх розвитку новітніх технологій.

Повідомляє Landlord