Apple 3

Зняття заборони на експорт яблук, груш, томатів, баклажанів, перців до Євросоюзу дозволить садівникам і тепличникам експортувати продукцію й підтримувати більш високий рівень цін на внутрішньому ринку.

«Ринок ЄС важливий для наших садівників, хоча він не найбільший,. – У сезоні 2018/19 років до ЄС було продано близько 6 тис. тонн.

Якби поставки не розблокували, втрати садівників становили б до 5 млн доларів, або 15% всієї експортної виручки. До 4 млн доларів втратили б виробники томатів, перцю, баклажанів, але це становитиме майже 50% їх експорту», — розповів економіст інвестдепартаменту Продсільгоспорганізаціі ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Експерти продовольчого ринку прогнозують сезонне зниження цін на фрукти та овочі в Україні, передусім на яблука, але воно буде недовгим.

«У вересні варто очікувати здешевлення яблук при роздрібній продажі на 20-25%, або на 4-5 грн/кг.  Груші і так не подешевшали (зараз 35-50 грн/кг), оскільки і експорт їх малий, і врожай цього року невисокий», – сказав директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.