На даху Запорізького електротехнічного коледжу встановили сонячні колектори для забезпечення гуртожитку гарячою водою.

Реалізували даний проект завдяки Програмі розвитку ООН.

«У баці об’ємом 1500 літрів, встановленому у цокольному приміщенні, накопичується тепла вода завдяки теплоносію пропіленгліколю – незамерзаючій рідини, яка циркулює у сонячних колекторах завдяки насосу, а потім віддає тепло воді, – розповідає експерт програми малих грантів Глобального екологічного фонду ООН Володимир Ширяєв. – Якщо не вистачає сонячної енергії, то для нагріву води до 50-60 градусів Цельсія використовують електричний тен».

У душі встановили спеціальні економні крани. «Вода після натиснення кнопки тече 20-25 секунд – вистачає, щоб намилитися, а потім порібно натиснути ще раз, щоб змитися, – пояснює енергетик Олександр Фільченко. – Така система дозволяє витрачати в три рази менше води».

Сонячні колектори були виготовлені у Запоріжжі. У проект інвестували 660 тисяч гривень.

«Гарячу воду у гуртожитку давали лише кілька разів на тиждень, але через великі черги не всі встигали прийняти душ, – розповідає студент 5-го курсу Дмитро Бережний. – Тепер ситуація зміниться».

Передбачається, що сонячні колектори для підігріву води не лише покращять побут для трьохсот студентів, але й стануть для них наочним прикладом використання альтернативних джерел енергії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...