117915 Pxeqac 600

Насіннєва компанія Rijk Zwaan (Нідерланди) представила два стійких до фузаріозу гібриди: Forami RZ F1 та 24-272 RZ. Гібриди найкраще підходять виробникам Південної Європи та Південної Африки.

«Фузаріоз викликає найбільші проблеми у виробників, які виробляють огірки в ґрунті в неопалюваних теплицях за технологіями середнього рівня. Гриб здебільшого з’являється на огірках, які вирощуються восени і взимку, що є основним виробничим періодом на півдні Європи. Хоча температури зазвичай помірні, іноді може бути досить холодно і волого.

Фузаріум процвітає в таких умовах і може спричинити значні втрати врожаю. Одним з рішень може бути прищеплення рослин на стійку до фузаріозу підщепу, але це може призвести до інших проблем», – прокоментував Марселя ван Коппен, координатор сортів компанії Rijk Zwaan.

Крім того, обидва сорти добре зарекомендували себе і в інших аспектах, таких як врожайність та якість продукції.

«Найбільша проблема для селекціонерів Rijk Zwaan — це вибрати гібриди, які не тільки стійкі, але й мають інші бажані ознаки, такі як врожайність та якість. Ось чому презентації цих гібридів передували 4 роки тестування, як у компанії, так і на фермерських посівах», – підсумував Марсель Ван Коппен.