Технічна ефективність гербіциду у боротьбі з бур’янами-ефемерами у посівах озимої пшениці визначається строком його застосування.

Про це свідчать результати досліджень, проведених на Генічеській дослідній станції ДУ Інституту зернових культур НААН України.

Для боротьби з бур’янами застосовували суміш амідосульфурон – йод сульфурон – метил натрію – антидот (далі – гербіцид) – 100 мл/га в осінній та весняний періоди.

На ділянках з осіннім та ранньо-веснянним (одразу після відновлення весняної вегетації пшениці озимої) внесенням гербіциду, зниження забур`яненості посівів на період її колосіння досягало, відповідно, 93,7 та 97,9%. Під час обприскування посівів у фазу кущіння чи на початку виходу в трубку – 93,9% та 89,6% відповідно.

Застосування гербіциду ранньою весною (одразу після відновлення весняної вегетації пшениці озимої) забезпечило формування максимальної врожайності зерна як по чорному пару (5,13 тонн/га), так і по соняшнику (3,43 тонн/га).

Внесення гербіциду восени або в пізньовесняний період у фазу виходу в трубку призводило до погіршення ефективності дії препарату – зменшення приросту врожайності.