Незважаючи на сезон збирання картоплі, імпорт бульби з Білорусі триває через двократну різницю в ціні.

«На сьогоднішні українська картопля є найдорожчою в регіоні. За неї українські фермери просять в середньому близько 8,5-9,5 грн/кг ($ 0,34-0,38 за кг), в той час як картоплю в Росії можна купити навіть по $ 0,15 за кг, тобто більш ніж удвічі дешевше. У Білорусі ціни на картоплю в середньому в два рази нижче, ніж в Україні – близько $ 0,18-0,19 за кг, тому і російську і білоруську картоплю зараз дуже вигідно ввозити в Україну», – сказав економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

У гуртовій торгівлі білоруська картопля продається в середньому на 1-2 грн/кг дешевше, ніж українська.

«Цікаво відзначити, що на тлі зростання пропозиції картоплі на ринку, ціни на неї не знижуються. Більш того, з появою на ринку найбільш цікавих кулінарних сортів, середня оптова ціна на українську картоплю навіть дещо підвищилася на минулих вихідних, правда лише на преміальні сорти продукції. Це може призвести до ще більш динамічного зростання імпорту, адже у найближчі тижні ціни на картоплю в Росії та Білорусі будуть знижуватися разом із просуванням збирання бульб», – спрогнозував експерт.

Галузеві асоціації вже неодноразово відзначали, що Білорусь встановила нерівні правила доступу торгівлі картоплею. У той час як картопля з Білорусі ввозиться в Україну без обмежень, українські експортери картоплі зобов’язані доводити, що їх картопля виробляється на ділянках, вільних від карантинних організмів. При цьому картопля з Білорусі не завжди дуже високої якості – навіть навпаки – учасники ринку відзначають численні проблеми з цією продукцією, що вже призвело до проблем з поставками білоруської картоплі в країни ЄС.

Але обмежень поставок експерти не прогнозують. У такому разі, за збільшення пропозиції, ціна має знизитися.

Повідомляє EastFruit

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.