За вакцинації птиці методом розпилювання частинки великокрапельного спрею проникають у респіраторний тракт тільки прямим шляхом.

Вони повинні потрапити птиці безпосередньо в ділянки очей, дзьоба і ніздрів. Для цього форсунку спреєра направляють безпосередньо на голову птиці.

Краплі великокрапельного спрею осідають на підлогу пташника. Тому для зменшення втрат і досягнення максимального охоплення спреєм усієї птиці її збирають у групу в кутку або вздовж стін та розпилюють вакцину на кожну птицю двічі, проходячи в одному, а потім у протилежному напрямках.

Частинки дрібнокрапельного спрею проникають у респіраторний тракт прямим і непрямим шляхами. Численні дрібні краплі залишаються підвішеними в повітрі, під час вдихання потрапляють у респіраторний тракт, а потім – у його глибокі відділи.

Аби запобігти втратам вакцини через випаровування крапель потік спрею направляють приблизно на 30-40 см вище від голів птиці таким чином, щоб вона опинилася в хмарі спрею.

Дрібні краплі у великій кількості проникають у трахею, бронхи, легені й навіть повітроносні мішки. Вони відповідальні за стимуляцію імунної відповіді, але можуть також стати причиною побічних поствакцинальних реакцій організму птиці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...