Кабінет Міністрів України розглядає шляхи створення в Україні Агентства часткового гарантування кредитів як інструменту, що допоможе малим і середнім фермерам отримувати фінансування на купівлю сільгоспділянок після відкриття ринку землі. Ідею підтримує Світовий банк (СБ).

Практика часткового гарантування кредитних внесків поширена у світі і СБ вважає її найкращим варіантом для України. За словами провідного спеціаліста фінансового сектора СБ Ваге Варданяна, державні часткові гарантії кредитів впроваджено в половині країн світу, а в деяких державах, зокрема в Мексиці та Колумбії, створено часткові гарантії саме для агросектора.

Як працює механізм часткового гарантування кредитів

  • фермер звертається за позикою в банк
  • банк аналізує заяву й оцінює потребу в частковому гарантуванні
  • після проведення аналізу банк звертається до Агентства часткового гарантування кредитів
  • агентство аналізує ризики і перевіряє критерії відповідності
  • після проведення аналізу Агентство надає часткову кредитну гарантію (за надання гарантії банк платить Агентству комісійні)
  • після отримання гарантії банк надає фермеру кредит

За словами міністра фінансів Оксани Маркарової, сьогодні міністерство відпрацьовує всі можливі інструменти підтримки сільгоспвиробників і як один із них – створення Агентства часткового гарантування кредитів.

У разі, якщо знайдуться міжнародні партнери, котрі зможуть додати кошти до державного фінансування Агентства, то реалізація цієї ідеї буде «пріоритетною». А якщо розраховувати лише на державні резерви або «йти за повною процедурою створення Фонду», то це буде «не швидкий процес», – пояснила Оксана Маркарова.

Міністр фінансів також розповіла, що наразі міністерство аналізує витрати, щоб переорієнтувати чинні програми на підтримку фермерів, зокрема і для придбання землі.

Повідомляє Landlord