263-696x392

Власники легкових автомобілів неохоче встановлюють на дахи своїх машин сонячні панелі, якщо вони псують їх зовнішній вигляд. Німецькі інженери розробили фотоелементи, які підійдуть електромобілю будь-якого кольору.

Компанія Sono Motors створила сонячні модулі, якими обладнала двері і капот моделі Sion. Автівка поки що доступна тільки в чорному кольорі – це допомагає зробити сонячні панелі ще більш не помітними.

Фахівці Інституту сонячної енергетики Фраунгофера винайшли новий метод виробництва сонячного даху для автомобілів – він може бути будь-якого кольору, якого тільки забажає виробник, однак процес фарбування знижує ККД панелі на 7%.

Внаслідок цього більш привабливий зовнішній вигляд автомобіля з сонячними панелями прискорить електрифікацію транспорту. Сонячні модулі розташовують в такому ж порядку, як черепицю на покрівлі будівлі. Утримуються вони спеціальним клеєм, який водночас слугує провідником електрики. Тому таким панелям дроти не потрібні. Ще один секрет – спеціальне кольорове покриття, яке вчені підгледіли у метеликів і яке робить сонячну панель практично невидимою.

Вихідна потужність нового продукту – близько 210 Вт на кв.метр. Після випробувань системи в Північній Америці і Європі німецькі вчені підрахували, що такий дах дасть середньому електромобілю додаткові 10% до дальності пробігу.

Винахідники також пропонують обладнати панелями кузови вантажівок – експеримент показав, що одна вантажівка з такими модулями може за рік виробити і використовувати до 7000 кВт * год електроенергії. Цього достатньо, щоб забезпечити фуру енергією на 7000 км.