12

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) пропонує заходи для фермерських господарств та агропідприємств, які прагнуть забезпечити наявність продуктів для здорового раціону харчування і побудувати світ без голоду.

ФАО наголошує, що пропоновані заходи – це лише відправна точка для фермерів.

Не тільки кількість, але й якість

Фермерам слід розглянути можливість зміни сільськогосподарських пріоритетів і перейти від мети підвищення врожайності до виробництва різноманітних і поживних продуктів, таких як фрукти, овочі, зернобобові та горіхи.

Облік проблем харчування

З ростом населення, чисельність якого у 2050 році повинна досягти 9 млрд, фермерам необхідно знайти нові, більш продуктивні шляхи диверсифікації культур. Ведення сільського господарства має бути спрямовано на забезпечення прийнятними за ціною та різноманітними харчовими продуктами.

Збереження природних ресурсів

У своєму прагненні диверсифікуватися і виробляти різноманітні й поживні харчові продукти фермерам необхідно розпоряджатися природними ресурсами ефективно, щоб допомогти забезпечити їх наявність у майбутньому й оберігати довкілля.

Агробіорізноманіття – це один із виявів шанобливого ставлення до природних екосистем, оскільки воно допомагає підтримувати здоров’я ґрунтів, регулювати поширення шкідників і хвороб, поліпшувати запилення і знижувати вплив зміни клімату.

Створення кооперативів

Створюючи місцеві кооперативи, дрібні та середні агровиробники зможуть отримати технічну допомогу, дізнатися про нові методи виробництва продовольства й отримати доступ до фінансування і сучасних технологій.

Кооперативи сприяють тіснішій взаємодії між фермерами та дослідницькими інститутами і допомагають дрібним фермерським господарствам взяти участь у виробленні заходів політики.

Адаптація до зміни клімату

Зміна клімату – це факт. Кліматично оптимізований метод ведення сільського господарства дозволяє фермерам протистояти проблемам зміни клімату та допомагає їм у виробництві більш поживних продуктів харчування.

Фермерам слід використовувати більш стійке до посухи і хвороб насіння, розводити домашніх тварин, пристосованих до підвищених температур, обладнати штормостійкі ставки і садки для риби та висаджувати тепло- і посухостійкі дерева.

Використання переваг  новітніх технологій

Сучасні цифрові технології і програмне забезпечення, наприклад мобільні додатки, надають фермерам доступ до корисної інформації про нові методи господарювання. Перед ними відкривається можливість оперативно обмінюватися інформацією та дізнаватися про інноваційні сільськогосподарські рішення.

Скорочення продовольчих втрат

Шукаючи способи збереження якості та свіжості продукції і зниження післяжнивних втрат, фермери зможуть збільшувати власні доходи й знижувати ціни для споживача. Фермерам необхідно якомога ширше брати участь у пропонованих програмах навчання, добиватися доступу до необхідних потужностей зі зберігання і бути в курсі останніх досягнень у агротехнологіях.

Повідомляє Landlord